All content is at your fingertips...
| banaz1979 | 44 | |
|---|---|
| Gender | Male |
| Daily Activity Level | Light Active |
| Height | 176 cm (5 ft 9 in) |
| Weight | 80 kg (176 lbs) |
| Ideal Weight | 69 kg (152 lbs) |
| Body Mass Index | 25.8 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1749 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2449 kcal |
20 minutes
80 kg (176 lbs)
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 0 kcal |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal) |
| Protein | 0 g (0%/kcal) |
| Fat | 0 g (0%/kcal) |
| Exercise | 98 kcal |
| Basal Metabolism | 1749 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2449 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.33 kg (-0.73 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 1/30 day |
| Nutrition | 0 kcal/day |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal)/day |
| Protein | 0 g (0%/kcal)/day |
| Fat | 0 g (0%/kcal)/day |
| Exercise | 98 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1749 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 2449 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.33 kg (-0.73 lbs)/1 day |
There are no comments for this user yet...