FOODS 0 kcal
ACTIVITIES 0 kcal
NUTRITION | EXERCISE | BASAL | DEE KCAL
CALORIE | CAR | PRO | FAT % / KCAL
TOTAL | CAR | PRO | FAT G
| DAILY TOTALS |
| Nutrition | 0 kcal |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal) |
| Protein | 0 g (0%/kcal) |
| Fat | 0 g (0%/kcal) |
| Exercise | 0 kcal |
| Basal Metabolism | 0 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 0 kcal |
| Weight Change (Estimated) | 0 kg (0.00 lbs) |
- Note
- DEE = Daily Energy Expenditure
29/07/2020
13/08/2020
28/08/2020
NUTRITION | EXERCISE | BASAL | DEE KCAL
29/07/2020
13/08/2020
28/08/2020
CALORIE | CAR | PRO | FAT % / KCAL
29/07/2020
13/08/2020
28/08/2020
TOTAL | CAR | PRO | FAT G
29/07/2020
13/08/2020
28/08/2020
WEIGHT KG/LBS
29/07/2020
13/08/2020
28/08/2020
WEIGHT CHANGE (ESTIMATED) KG/LBS
| MONTLY AVERAGES |
| Diary Count | 4/31 day |
| Nutrition | 469 kcal/day |
| Carbohydrate | 66.8 g (48%/kcal)/day |
| Protein | 21.56 g (21%/kcal)/day |
| Fat | 12.92 g (31%/kcal)/day |
| Exercise | 355 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1912 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 2390 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -1.19 kg (-2.62 lbs)/4 day |
- Note
- The previous monthly data from the selected date is shown. It is enough to call the last day of the related month to see the data of any months.
- DEE = Daily Energy Expenditure