All content is at your fingertips...
| Linnygirl | 39 | |
|---|---|
| Gender | Female |
| Daily Activity Level | Sedentary |
| Height | 168 cm (5 ft 6 in) |
| Weight | 131 kg (289 lbs) |
| Ideal Weight | 61 kg (134 lbs) |
| Body Mass Index | 46.4 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 2036 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2545 kcal |
420 minutes
131 kg (289 lbs)
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 0 kcal |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal) |
| Protein | 0 g (0%/kcal) |
| Fat | 0 g (0%/kcal) |
| Exercise | 1733 kcal |
| Basal Metabolism | 2036 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2545 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.56 kg (-1.23 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 1/30 day |
| Nutrition | 0 kcal/day |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal)/day |
| Protein | 0 g (0%/kcal)/day |
| Fat | 0 g (0%/kcal)/day |
| Exercise | 1733 kcal/day |
| Basal Metabolism | 2036 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 2545 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.56 kg (-1.23 lbs)/1 day |
There are no comments for this user yet...