All content is at your fingertips...
| mjorastegmail | 35 | |
|---|---|
| Gender | Male |
| Daily Activity Level | Light Active |
| Height | 186 cm (6 ft 1 in) |
| Weight | 118 kg (260 lbs) |
| Ideal Weight | 75 kg (165 lbs) |
| Body Mass Index | 34.1 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 2382 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 3335 kcal |
60 minutes
118 kg (260 lbs)
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 0 kcal |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal) |
| Protein | 0 g (0%/kcal) |
| Fat | 0 g (0%/kcal) |
| Exercise | 1363 kcal |
| Basal Metabolism | 2382 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 3335 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.61 kg (-1.34 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 1/31 day |
| Nutrition | 0 kcal/day |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal)/day |
| Protein | 0 g (0%/kcal)/day |
| Fat | 0 g (0%/kcal)/day |
| Exercise | 1363 kcal/day |
| Basal Metabolism | 2382 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 3335 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.61 kg (-1.34 lbs)/1 day |
There are no comments for this user yet...