FOODS 0 kcal
ACTIVITIES 0 kcal
NUTRITION | EXERCISE | BASAL | DEE KCAL
CALORIE | CAR | PRO | FAT % / KCAL
TOTAL | CAR | PRO | FAT G
| DAILY TOTALS |
| Nutrition | 0 kcal |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal) |
| Protein | 0 g (0%/kcal) |
| Fat | 0 g (0%/kcal) |
| Exercise | 0 kcal |
| Basal Metabolism | 0 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 0 kcal |
| Weight Change (Estimated) | 0 kg (0.00 lbs) |
- Note
- DEE = Daily Energy Expenditure
16/09/2019
01/10/2019
15/10/2019
NUTRITION | EXERCISE | BASAL | DEE KCAL
16/09/2019
01/10/2019
15/10/2019
CALORIE | CAR | PRO | FAT % / KCAL
16/09/2019
01/10/2019
15/10/2019
TOTAL | CAR | PRO | FAT G
16/09/2019
01/10/2019
15/10/2019
WEIGHT KG/LBS
16/09/2019
01/10/2019
15/10/2019
WEIGHT CHANGE (ESTIMATED) KG/LBS
| MONTLY AVERAGES |
| Diary Count | 1/30 day |
| Nutrition | 197 kcal/day |
| Carbohydrate | 16.29 g (32%/kcal)/day |
| Protein | 11.12 g (22%/kcal)/day |
| Fat | 10.19 g (46%/kcal)/day |
| Exercise | 0 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1394 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 1743 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.20 kg (-0.44 lbs)/1 day |
- Note
- The previous monthly data from the selected date is shown. It is enough to call the last day of the related month to see the data of any months.
- DEE = Daily Energy Expenditure