All content is at your fingertips...
| Sledge | 76 | |
|---|---|
| Gender | Female |
| Daily Activity Level | Light Active |
| Height | 165 cm (5 ft 5 in) |
| Weight | 70 kg (154 lbs) |
| Ideal Weight | 60 kg (132 lbs) |
| Body Mass Index | 25.7 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1274 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1784 kcal |
45 minutes
70 kg (154 lbs)
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 0 kcal |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal) |
| Protein | 0 g (0%/kcal) |
| Fat | 0 g (0%/kcal) |
| Exercise | 221 kcal |
| Basal Metabolism | 1274 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1784 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.26 kg (-0.57 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 1/31 day |
| Nutrition | 0 kcal/day |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal)/day |
| Protein | 0 g (0%/kcal)/day |
| Fat | 0 g (0%/kcal)/day |
| Exercise | 221 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1274 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 1784 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.26 kg (-0.57 lbs)/1 day |
There are no comments for this user yet...