FOODS 0 kcal
ACTIVITIES 1929 kcal
NUTRITION | EXERCISE | BASAL | DEE KCAL
CALORIE | CAR | PRO | FAT % / KCAL
TOTAL | CAR | PRO | FAT G
| DAILY TOTALS |
| Nutrition | 0 kcal |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal) |
| Protein | 0 g (0%/kcal) |
| Fat | 0 g (0%/kcal) |
| Exercise | 1929 kcal |
| Basal Metabolism | 1964 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 3142 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.66 kg (-1.46 lbs) |
- Note
- DEE = Daily Energy Expenditure
07/01/2020
22/01/2020
06/02/2020
NUTRITION | EXERCISE | BASAL | DEE KCAL
07/01/2020
22/01/2020
06/02/2020
CALORIE | CAR | PRO | FAT % / KCAL
07/01/2020
22/01/2020
06/02/2020
TOTAL | CAR | PRO | FAT G
07/01/2020
22/01/2020
06/02/2020
WEIGHT KG/LBS
07/01/2020
22/01/2020
06/02/2020
WEIGHT CHANGE (ESTIMATED) KG/LBS
| MONTLY AVERAGES |
| Diary Count | 1/31 day |
| Nutrition | 0 kcal/day |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal)/day |
| Protein | 0 g (0%/kcal)/day |
| Fat | 0 g (0%/kcal)/day |
| Exercise | 1929 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1964 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 3142 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.66 kg (-1.46 lbs)/1 day |
- Note
- The previous monthly data from the selected date is shown. It is enough to call the last day of the related month to see the data of any months.
- DEE = Daily Energy Expenditure