FOODS 0 kcal
ACTIVITIES 12 kcal
NUTRITION | EXERCISE | BASAL | DEE KCAL
CALORIE | CAR | PRO | FAT % / KCAL
TOTAL | CAR | PRO | FAT G
| DAILY TOTALS |
| Nutrition | 0 kcal |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal) |
| Protein | 0 g (0%/kcal) |
| Fat | 0 g (0%/kcal) |
| Exercise | 12 kcal |
| Basal Metabolism | 1562 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1953 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.26 kg (-0.57 lbs) |
- Note
- DEE = Daily Energy Expenditure
19/09/2019
04/10/2019
18/10/2019
NUTRITION | EXERCISE | BASAL | DEE KCAL
19/09/2019
04/10/2019
18/10/2019
CALORIE | CAR | PRO | FAT % / KCAL
19/09/2019
04/10/2019
18/10/2019
TOTAL | CAR | PRO | FAT G
19/09/2019
04/10/2019
18/10/2019
WEIGHT KG/LBS
19/09/2019
04/10/2019
18/10/2019
WEIGHT CHANGE (ESTIMATED) KG/LBS
| MONTLY AVERAGES |
| Diary Count | 3/30 day |
| Nutrition | 0 kcal/day |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal)/day |
| Protein | 0 g (0%/kcal)/day |
| Fat | 0 g (0%/kcal)/day |
| Exercise | 503 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1562 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 1953 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.96 kg (-2.12 lbs)/3 day |
- Note
- The previous monthly data from the selected date is shown. It is enough to call the last day of the related month to see the data of any months.
- DEE = Daily Energy Expenditure