All content is at your fingertips...
| barkincelik | 25 | |
|---|---|
| Gender | Male |
| Daily Activity Level | Light Active |
| Height | 180 cm (5 ft 11 in) |
| Weight | 94 kg (207 lbs) |
| Ideal Weight | 72 kg (159 lbs) |
| Body Mass Index | 29 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 2090 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2926 kcal |
60 minutes
94 kg (207 lbs)
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 0 kcal |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal) |
| Protein | 0 g (0%/kcal) |
| Fat | 0 g (0%/kcal) |
| Exercise | 790 kcal |
| Basal Metabolism | 2090 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2926 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.48 kg (-1.06 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 1/31 day |
| Nutrition | 0 kcal/day |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal)/day |
| Protein | 0 g (0%/kcal)/day |
| Fat | 0 g (0%/kcal)/day |
| Exercise | 790 kcal/day |
| Basal Metabolism | 2090 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 2926 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.48 kg (-1.06 lbs)/1 day |
There are no comments for this user yet...