All content is at your fingertips...
| betül | 51 | |
|---|---|
| Gender | Female |
| Daily Activity Level | Sedentary |
| Height | 158 cm (5 ft 2 in) |
| Weight | 56 kg (123 lbs) |
| Ideal Weight | 56 kg (123 lbs) |
| Body Mass Index | 22.4 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1244 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1555 kcal |
1 cucumber (8-1/4")
BREAKFAST
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 174 kcal |
| Carbohydrate | 24.38 g (55%/kcal) |
| Protein | 6.21 g (14%/kcal) |
| Fat | 6.09 g (31%/kcal) |
| Exercise | 0 kcal |
| Basal Metabolism | 1244 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1555 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.18 kg (-0.40 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 1/31 day |
| Nutrition | 174 kcal/day |
| Carbohydrate | 24.38 g (55%/kcal)/day |
| Protein | 6.21 g (14%/kcal)/day |
| Fat | 6.09 g (31%/kcal)/day |
| Exercise | 0 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1244 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 1555 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.18 kg (-0.40 lbs)/1 day |
There are no comments for this user yet...