All content is at your fingertips...
| Konstig.man | 18 | |
|---|---|
| Gender | Female |
| Daily Activity Level | Light Active |
| Height | 163 cm (5 ft 4 in) |
| Weight | 55 kg (121 lbs) |
| Ideal Weight | 59 kg (130 lbs) |
| Body Mass Index | 20.7 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1398 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1957 kcal |
1 cup
BREAKFAST
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 122 kcal |
| Carbohydrate | 11.71 g (38%/kcal) |
| Protein | 8.05 g (26%/kcal) |
| Fat | 4.83 g (35%/kcal) |
| Exercise | 0 kcal |
| Basal Metabolism | 1398 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1957 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.24 kg (-0.53 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 1/31 day |
| Nutrition | 122 kcal/day |
| Carbohydrate | 11.71 g (38%/kcal)/day |
| Protein | 8.05 g (26%/kcal)/day |
| Fat | 4.83 g (35%/kcal)/day |
| Exercise | 0 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1398 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 1957 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.24 kg (-0.53 lbs)/1 day |
There are no comments for this user yet...