FOODS 0 kcal
ACTIVITIES 1917 kcal
NUTRITION | EXERCISE | BASAL | DEE KCAL
CALORIE | CAR | PRO | FAT % / KCAL
TOTAL | CAR | PRO | FAT G
| DAILY TOTALS |
| Nutrition | 0 kcal |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal) |
| Protein | 0 g (0%/kcal) |
| Fat | 0 g (0%/kcal) |
| Exercise | 1917 kcal |
| Basal Metabolism | 1906 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2668 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.60 kg (-1.32 lbs) |
- Note
- DEE = Daily Energy Expenditure
12/09/2020
27/09/2020
11/10/2020
NUTRITION | EXERCISE | BASAL | DEE KCAL
12/09/2020
27/09/2020
11/10/2020
CALORIE | CAR | PRO | FAT % / KCAL
12/09/2020
27/09/2020
11/10/2020
TOTAL | CAR | PRO | FAT G
12/09/2020
27/09/2020
11/10/2020
WEIGHT KG/LBS
12/09/2020
27/09/2020
11/10/2020
WEIGHT CHANGE (ESTIMATED) KG/LBS
| MONTLY AVERAGES |
| Diary Count | 1/30 day |
| Nutrition | 0 kcal/day |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal)/day |
| Protein | 0 g (0%/kcal)/day |
| Fat | 0 g (0%/kcal)/day |
| Exercise | 1917 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1906 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 2668 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.60 kg (-1.32 lbs)/1 day |
- Note
- The previous monthly data from the selected date is shown. It is enough to call the last day of the related month to see the data of any months.
- DEE = Daily Energy Expenditure