All content is at your fingertips...
| tuğçe | 24 | |
|---|---|
| Gender | Female |
| Daily Activity Level | Sedentary |
| Height | 165 cm (5 ft 5 in) |
| Weight | 57 kg (126 lbs) |
| Ideal Weight | 60 kg (132 lbs) |
| Body Mass Index | 20.9 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1393 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1741 kcal |
2 slice
LUNCH
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 133 kcal |
| Carbohydrate | 24.71 g (75%/kcal) |
| Protein | 4.43 g (13%/kcal) |
| Fat | 1.67 g (11%/kcal) |
| Exercise | 0 kcal |
| Basal Metabolism | 1393 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1741 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.21 kg (-0.46 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 2/30 day |
| Nutrition | 341 kcal/day |
| Carbohydrate | 38.02 g (56%/kcal)/day |
| Protein | 21.34 g (21%/kcal)/day |
| Fat | 11.43 g (23%/kcal)/day |
| Exercise | 0 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1393 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 1741 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.36 kg (-0.79 lbs)/2 day |
There are no comments for this user yet...