All content is at your fingertips...
| tuğçe | 24 | |
|---|---|
| Gender | Female |
| Daily Activity Level | Sedentary |
| Height | 165 cm (5 ft 5 in) |
| Weight | 57 kg (126 lbs) |
| Ideal Weight | 60 kg (132 lbs) |
| Body Mass Index | 20.9 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1393 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1741 kcal |
200 gram(s)
DINNER
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 548 kcal |
| Carbohydrate | 51.33 g (37%/kcal) |
| Protein | 38.24 g (28%/kcal) |
| Fat | 21.18 g (35%/kcal) |
| Exercise | 0 kcal |
| Basal Metabolism | 1393 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1741 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.15 kg (-0.33 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 1/30 day |
| Nutrition | 548 kcal/day |
| Carbohydrate | 51.33 g (37%/kcal)/day |
| Protein | 38.24 g (28%/kcal)/day |
| Fat | 21.18 g (35%/kcal)/day |
| Exercise | 0 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1393 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 1741 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.15 kg (-0.33 lbs)/1 day |
There are no comments for this user yet...