All content is at your fingertips...
| wumingshi | 26 | |
|---|---|
| Gender | Male |
| Daily Activity Level | Active |
| Height | 169 cm (5 ft 7 in) |
| Weight | 62 kg (137 lbs) |
| Ideal Weight | 65 kg (143 lbs) |
| Body Mass Index | 21.7 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1588 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2541 kcal |
44 minutes
62 kg (137 lbs)
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 0 kcal |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal) |
| Protein | 0 g (0%/kcal) |
| Fat | 0 g (0%/kcal) |
| Exercise | 382 kcal |
| Basal Metabolism | 1588 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2541 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.38 kg (-0.84 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 3/31 day |
| Nutrition | 0 kcal/day |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal)/day |
| Protein | 0 g (0%/kcal)/day |
| Fat | 0 g (0%/kcal)/day |
| Exercise | 343 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1593 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 2548 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -1.13 kg (-2.49 lbs)/3 day |
There are no comments for this user yet...