All content is at your fingertips...
| Kilovercem95 | 24 | |
|---|---|
| Gender | Male |
| Daily Activity Level | Sedentary |
| Height | 177 cm (5 ft 10 in) |
| Weight | 83 kg (183 lbs) |
| Ideal Weight | 70 kg (154 lbs) |
| Body Mass Index | 26.5 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1931 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2414 kcal |
200 gram(s)
BREAKFAST
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 68 kcal |
| Carbohydrate | 9.92 g (58%/kcal) |
| Protein | 6.74 g (40%/kcal) |
| Fat | 0.16 g (2%/kcal) |
| Exercise | 0 kcal |
| Basal Metabolism | 1931 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2414 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.30 kg (-0.66 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 1/31 day |
| Nutrition | 68 kcal/day |
| Carbohydrate | 9.92 g (58%/kcal)/day |
| Protein | 6.74 g (40%/kcal)/day |
| Fat | 0.16 g (2%/kcal)/day |
| Exercise | 0 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1931 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 2414 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.30 kg (-0.66 lbs)/1 day |
There are no comments for this user yet...