All content is at your fingertips...
| miagut26 | 18 | |
|---|---|
| Gender | Female |
| Daily Activity Level | Active |
| Height | 169 cm (5 ft 7 in) |
| Weight | 69 kg (152 lbs) |
| Ideal Weight | 62 kg (137 lbs) |
| Body Mass Index | 24.2 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1543 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2469 kcal |
60 minutes
69 kg (152 lbs)
3 minutes
69 kg (152 lbs)
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 0 kcal |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal) |
| Protein | 0 g (0%/kcal) |
| Fat | 0 g (0%/kcal) |
| Exercise | 312 kcal |
| Basal Metabolism | 1543 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2469 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.36 kg (-0.79 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 1/30 day |
| Nutrition | 0 kcal/day |
| Carbohydrate | 0 g (0%/kcal)/day |
| Protein | 0 g (0%/kcal)/day |
| Fat | 0 g (0%/kcal)/day |
| Exercise | 312 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1543 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 2469 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.36 kg (-0.79 lbs)/1 day |
There are no comments for this user yet...