All content is at your fingertips...
| Tarek kar | 21 | |
|---|---|
| Gender | Male |
| Daily Activity Level | Sedentary |
| Height | 165 cm (5 ft 5 in) |
| Weight | 88 kg (194 lbs) |
| Ideal Weight | 63 kg (139 lbs) |
| Body Mass Index | 32.3 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1960 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2450 kcal |
80 gram(s)
LUNCH
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 408 kcal |
| Carbohydrate | 5.43 g (5%/kcal) |
| Protein | 27.82 g (28%/kcal) |
| Fat | 29.8 g (67%/kcal) |
| Exercise | 0 kcal |
| Basal Metabolism | 1960 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2450 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.27 kg (-0.60 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 2/28 day |
| Nutrition | 1132 kcal/day |
| Carbohydrate | 55.45 g (14%/kcal)/day |
| Protein | 113.31 g (35%/kcal)/day |
| Fat | 51.3 g (51%/kcal)/day |
| Exercise | 0 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1960 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 2450 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.35 kg (-0.77 lbs)/2 day |
There are no comments for this user yet...