All content is at your fingertips...
| Tarek kar | 21 | |
|---|---|
| Gender | Male |
| Daily Activity Level | Sedentary |
| Height | 165 cm (5 ft 5 in) |
| Weight | 88 kg (194 lbs) |
| Ideal Weight | 63 kg (139 lbs) |
| Body Mass Index | 32.3 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1960 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2450 kcal |
650 gram(s)
LUNCH
350 gram(s)
DINNER
1.5 cup
DINNER
350 gram(s)
DINNER
3 slice, thin (3-1/2" dia x 1/2" thick)
DINNER
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 1856 kcal |
| Carbohydrate | 105.46 g (23%/kcal) |
| Protein | 198.8 g (42%/kcal) |
| Fat | 72.79 g (35%/kcal) |
| Exercise | 0 kcal |
| Basal Metabolism | 1960 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2450 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.08 kg (-0.18 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 1/28 day |
| Nutrition | 1856 kcal/day |
| Carbohydrate | 105.46 g (23%/kcal)/day |
| Protein | 198.8 g (42%/kcal)/day |
| Fat | 72.79 g (35%/kcal)/day |
| Exercise | 0 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1960 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 2450 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.08 kg (-0.18 lbs)/1 day |
There are no comments for this user yet...