All content is at your fingertips...
| yağmur | 32 | |
|---|---|
| Gender | Female |
| Daily Activity Level | Sedentary |
| Height | 160 cm (5 ft 3 in) |
| Weight | 56 kg (123 lbs) |
| Ideal Weight | 57 kg (126 lbs) |
| Body Mass Index | 21.9 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1337 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1671 kcal |
150 gram(s)
DINNER
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 553 kcal |
| Carbohydrate | 48.72 g (36%/kcal) |
| Protein | 63.43 g (47%/kcal) |
| Fat | 10.71 g (18%/kcal) |
| Exercise | 114 kcal |
| Basal Metabolism | 1347 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1684 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.16 kg (-0.35 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 6/31 day |
| Nutrition | 649 kcal/day |
| Carbohydrate | 80.67 g (48%/kcal)/day |
| Protein | 33.99 g (22%/kcal)/day |
| Fat | 22.65 g (30%/kcal)/day |
| Exercise | 171 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1347 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 1684 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.94 kg (-2.07 lbs)/6 day |
There are no comments for this user yet...