All content is at your fingertips...
| alperens | 42 | |
|---|---|
| Gender | Male |
| Daily Activity Level | Sedentary |
| Height | 165 cm (5 ft 5 in) |
| Weight | 108 kg (238 lbs) |
| Ideal Weight | 63 kg (139 lbs) |
| Body Mass Index | 39.7 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 2092 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2615 kcal |
10 gram(s)
BREAKFAST
50 gram(s)
LUNCH
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 313 kcal |
| Carbohydrate | 28.43 g (36%/kcal) |
| Protein | 15.73 g (20%/kcal) |
| Fat | 15.18 g (44%/kcal) |
| Exercise | 0 kcal |
| Basal Metabolism | 2092 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2615 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.30 kg (-0.66 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 1/31 day |
| Nutrition | 313 kcal/day |
| Carbohydrate | 28.43 g (36%/kcal)/day |
| Protein | 15.73 g (20%/kcal)/day |
| Fat | 15.18 g (44%/kcal)/day |
| Exercise | 0 kcal/day |
| Basal Metabolism | 2092 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 2615 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.30 kg (-0.66 lbs)/1 day |
There are no comments for this user yet...