All content is at your fingertips...
| Hulusi | 22 | |
|---|---|
| Gender | Male |
| Daily Activity Level | Sedentary |
| Height | 165 cm (5 ft 5 in) |
| Weight | 85 kg (187 lbs) |
| Ideal Weight | 63 kg (139 lbs) |
| Body Mass Index | 31.2 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1912 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2390 kcal |
30 minutes
85 kg (187 lbs)
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 309 kcal |
| Carbohydrate | 14.21 g (19%/kcal) |
| Protein | 16.77 g (22%/kcal) |
| Fat | 19.41 g (59%/kcal) |
| Exercise | 795 kcal |
| Basal Metabolism | 1912 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2390 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.37 kg (-0.82 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 3/30 day |
| Nutrition | 279 kcal/day |
| Carbohydrate | 23 g (20%/kcal)/day |
| Protein | 22.92 g (21%/kcal)/day |
| Fat | 10.25 g (26%/kcal)/day |
| Exercise | 476 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1912 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 2390 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -1.00 kg (-2.20 lbs)/3 day |
There are no comments for this user yet...