All content is at your fingertips...
| Hulusi | 22 | |
|---|---|
| Gender | Male |
| Daily Activity Level | Sedentary |
| Height | 165 cm (5 ft 5 in) |
| Weight | 85 kg (187 lbs) |
| Ideal Weight | 63 kg (139 lbs) |
| Body Mass Index | 31.2 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1912 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2390 kcal |
180 minutes
85 kg (187 lbs)
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 155 kcal |
| Carbohydrate | 1.12 g (3%/kcal) |
| Protein | 12.58 g (33%/kcal) |
| Fat | 10.61 g (64%/kcal) |
| Exercise | 1419 kcal |
| Basal Metabolism | 1912 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2390 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.47 kg (-1.04 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 4/30 day |
| Nutrition | 248 kcal/day |
| Carbohydrate | 17.53 g (16%/kcal)/day |
| Protein | 20.34 g (24%/kcal)/day |
| Fat | 10.34 g (35%/kcal)/day |
| Exercise | 712 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1912 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 2390 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -1.47 kg (-3.24 lbs)/4 day |
There are no comments for this user yet...