All content is at your fingertips...
| Hulusi | 22 | |
|---|---|
| Gender | Male |
| Daily Activity Level | Sedentary |
| Height | 165 cm (5 ft 5 in) |
| Weight | 85 kg (187 lbs) |
| Ideal Weight | 63 kg (139 lbs) |
| Body Mass Index | 31.2 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1912 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2390 kcal |
125 gram(s)
DINNER
75 gram(s)
DINNER
2 medium whole (2-3/5" dia)
DINNER
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 731 kcal |
| Carbohydrate | 109.54 g (60%/kcal) |
| Protein | 32.44 g (18%/kcal) |
| Fat | 17.76 g (22%/kcal) |
| Exercise | 0 kcal |
| Basal Metabolism | 1912 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2390 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.22 kg (-0.49 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 5/30 day |
| Nutrition | 344 kcal/day |
| Carbohydrate | 35.93 g (25%/kcal)/day |
| Protein | 22.76 g (23%/kcal)/day |
| Fat | 11.82 g (33%/kcal)/day |
| Exercise | 569 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1912 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 2390 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -1.69 kg (-3.73 lbs)/5 day |
There are no comments for this user yet...