All content is at your fingertips...
| kardelenkilicc | 22 | |
|---|---|
| Gender | Female |
| Daily Activity Level | Light Active |
| Height | 170 cm (5 ft 7 in) |
| Weight | 52 kg (115 lbs) |
| Ideal Weight | 63 kg (139 lbs) |
| Body Mass Index | 18 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1364 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1910 kcal |
150 gram(s)
DINNER
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 709 kcal |
| Carbohydrate | 61.88 g (34%/kcal) |
| Protein | 49.52 g (27%/kcal) |
| Fat | 31.16 g (39%/kcal) |
| Exercise | 0 kcal |
| Basal Metabolism | 1364 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1910 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.16 kg (-0.35 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 2/28 day |
| Nutrition | 619 kcal/day |
| Carbohydrate | 65.46 g (41%/kcal)/day |
| Protein | 33.39 g (20%/kcal)/day |
| Fat | 27.84 g (39%/kcal)/day |
| Exercise | 55 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1364 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 1910 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.35 kg (-0.77 lbs)/2 day |
There are no comments for this user yet...