All content is at your fingertips...
| yağmur | 32 | |
|---|---|
| Gender | Female |
| Daily Activity Level | Sedentary |
| Height | 160 cm (5 ft 3 in) |
| Weight | 56 kg (123 lbs) |
| Ideal Weight | 57 kg (126 lbs) |
| Body Mass Index | 21.9 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1337 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1671 kcal |
1 cup
LUNCH
1 piece (1/12 of a cake)
SNACK (AFTERNOON)
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 1183 kcal |
| Carbohydrate | 163.25 g (54%/kcal) |
| Protein | 47 g (16%/kcal) |
| Fat | 41.16 g (31%/kcal) |
| Exercise | 0 kcal |
| Basal Metabolism | 1347 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1684 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.07 kg (-0.15 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 4/31 day |
| Nutrition | 771 kcal/day |
| Carbohydrate | 99.52 g (49%/kcal)/day |
| Protein | 31.99 g (17%/kcal)/day |
| Fat | 29.66 g (34%/kcal)/day |
| Exercise | 164 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1347 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 1684 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.56 kg (-1.23 lbs)/4 day |
There are no comments for this user yet...