All content is at your fingertips...
| Reinholddd | 22 | |
|---|---|
| Gender | Male |
| Daily Activity Level | Sedentary |
| Height | 189 cm (6 ft 2 in) |
| Weight | 85 kg (187 lbs) |
| Ideal Weight | 77 kg (170 lbs) |
| Body Mass Index | 23.8 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 2032 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2540 kcal |
225 gram(s)
DINNER
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 734 kcal |
| Carbohydrate | 56.02 g (29%/kcal) |
| Protein | 43.77 g (23%/kcal) |
| Fat | 40.29 g (48%/kcal) |
| Exercise | 0 kcal |
| Basal Metabolism | 2032 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2540 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.23 kg (-0.51 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 2/30 day |
| Nutrition | 1070 kcal/day |
| Carbohydrate | 43.64 g (19%/kcal)/day |
| Protein | 117.44 g (39%/kcal)/day |
| Fat | 47.47 g (42%/kcal)/day |
| Exercise | 357 kcal/day |
| Basal Metabolism | 2032 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 2540 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.47 kg (-1.04 lbs)/2 day |
There are no comments for this user yet...