All content is at your fingertips...
| kaloriciman | 21 | |
|---|---|
| Gender | Male |
| Daily Activity Level | Sedentary |
| Height | 193 cm (6 ft 4 in) |
| Weight | 80 kg (176 lbs) |
| Ideal Weight | 79 kg (174 lbs) |
| Body Mass Index | 21.5 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1990 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2488 kcal |
3 small (2-1/4" dia)
BREAKFAST
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 1565 kcal |
| Carbohydrate | 206.86 g (52%/kcal) |
| Protein | 54.3 g (14%/kcal) |
| Fat | 61.01 g (34%/kcal) |
| Exercise | 0 kcal |
| Basal Metabolism | 1990 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2488 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.12 kg (-0.26 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 1/31 day |
| Nutrition | 1565 kcal/day |
| Carbohydrate | 206.86 g (52%/kcal)/day |
| Protein | 54.3 g (14%/kcal)/day |
| Fat | 61.01 g (34%/kcal)/day |
| Exercise | 0 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1990 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 2488 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.12 kg (-0.26 lbs)/1 day |
There are no comments for this user yet...