All content is at your fingertips...
| Reinholddd | 22 | |
|---|---|
| Gender | Male |
| Daily Activity Level | Sedentary |
| Height | 189 cm (6 ft 2 in) |
| Weight | 85 kg (187 lbs) |
| Ideal Weight | 77 kg (170 lbs) |
| Body Mass Index | 23.8 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 2032 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2540 kcal |
500 gram(s)
DINNER
1 cucumber (8-1/4")
DINNER
1 medium whole (2-3/5" dia)
DINNER
80 minutes
85 kg (187 lbs)
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 1406 kcal |
| Carbohydrate | 31.25 g (9%/kcal) |
| Protein | 191.11 g (55%/kcal) |
| Fat | 54.64 g (36%/kcal) |
| Exercise | 714 kcal |
| Basal Metabolism | 2032 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 2540 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.24 kg (-0.53 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 1/30 day |
| Nutrition | 1406 kcal/day |
| Carbohydrate | 31.25 g (9%/kcal)/day |
| Protein | 191.11 g (55%/kcal)/day |
| Fat | 54.64 g (36%/kcal)/day |
| Exercise | 714 kcal/day |
| Basal Metabolism | 2032 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 2540 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.24 kg (-0.53 lbs)/1 day |
There are no comments for this user yet...