All content is at your fingertips...
| kardelenkilicc | 22 | |
|---|---|
| Gender | Female |
| Daily Activity Level | Light Active |
| Height | 170 cm (5 ft 7 in) |
| Weight | 52 kg (115 lbs) |
| Ideal Weight | 63 kg (139 lbs) |
| Body Mass Index | 18 kg/m2 |
| Basal Metabolism | 1364 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1910 kcal |
2 small (2-1/4" dia)
DINNER
30 minutes
52 kg (115 lbs)
| DAILY TOTALS | |
|---|---|
| Nutrition | 529 kcal |
| Carbohydrate | 69.03 g (49%/kcal) |
| Protein | 17.26 g (12%/kcal) |
| Fat | 24.51 g (39%/kcal) |
| Exercise | 109 kcal |
| Basal Metabolism | 1364 kcal |
| Daily Energy Expenditure | 1910 kcal |
| Weight Change (Estimated) | -0.19 kg (-0.42 lbs) |
| MONTLY AVERAGES | |
|---|---|
| Diary Count | 1/28 day |
| Nutrition | 529 kcal/day |
| Carbohydrate | 69.03 g (49%/kcal)/day |
| Protein | 17.26 g (12%/kcal)/day |
| Fat | 24.51 g (39%/kcal)/day |
| Exercise | 109 kcal/day |
| Basal Metabolism | 1364 kcal/day |
| Daily Energy Expenditure | 1910 kcal/day |
| Weight Change (Estimated) | -0.19 kg (-0.42 lbs)/1 day |
There are no comments for this user yet...